Opr. Dr. Ali DAL | Uğur Göz

Opr. Dr. Ali DAL

Opr. Dr. Ali DAL

Opr. Dr. Ali DAL

Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Ali DAL Hakkında Bilgi/Randevu Almak İçin Tıklayın.

Randevu İçin

0 (344) 235 44 44

Uğur Göz Hastanesinde alanında uzman doktorunuzdan randevu almak çok kolay!

Randevu Al

Opr. Dr. Ali DAL - Göz Hastalıkları Uzmanı

1987 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 2006 yılında girdiği Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesinden 2012 yılında mezun oldu. 2016 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı Göz Hastalıkları ihtisasını 2020 yılında tamamladı. 2020-2021 yıllarında uzman hekim olarak Türkoğlu Dr. Kemal Beyazıt Devlet Hastanesi’nde çalıştı.

2020 yılında Fransa’da yapılan Avrupa Göz Hastalıkları Kurulu sınavında başarılı olarak Avrupa Board Diploması ve FEBO (Fellow of the European Board of Ophthalmology) ünvanı aldı. 2019-2020-2021 yıllarında Uluslararası Oftalmoloji Konseyi’nin(ICO) düzenlendiği 4 aşamalı; Basic Science, Optic Refraction, Clinical Science ve Advance sınavlarında başarılı olmuş olup Fellow of the International Council of Ophthalmology (FICO) ünvanı aldı.

2020 yılında International Council Ophthalmology sınavlarındaki başarısı ile Edinburgh Kraliyet Cerrahlar Koleji (Royal College of Surgeons of Edinburgh) üyesi olmuş ve MRCSEd (Member of the RoyalCollege of Surgeons of Edinburgh) ünvanını almaya hak kazandı.

Çalıştığı alanda birçok yurtiçi ve yurtdışı yayınları ve sunumları bulunan Ali DAL, Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) ve Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği (ESCRS) üyesidir.

2022 yılında Özel Uğur Göz Hastanesinde göreve başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.